Včelí peľ a chudnutie

Chcete byť fit a mať zdravie pod kontrolou? Detoxikovať? Znížiť chlesterol? Teraz je ten správny čas na VČELÍ PEĽ!

Včelí peľ je včelí produkt, ktorý má mnohé zdravotné pozitíva. Vieme, že je hlavnou potravinou, aletiež plnohodnotnou výživou nielen pre včely, ale aj pre ľudí. Včelí peľ je prospešný a sú mu tiež pripisované účinky ako liek, preto sa ho oplatí vyskúšať.


Tento čisto prírodný produkt poskytuje organizmu všetky základné živiny, ktoré potrebuje. A v neposlednom rade je schopný zbaviť nás prebytočných kíl, či dopomôcť k nárastu svalovej hmoty.

Čo obsahuje včelí peľ?

Bielkoviny, zdravé tuky, sacharidy, vitamíny, aminokyseliny, vápnik, draslík, kremík, fosfor, síru, horčík, železo, jód, zinok a ďalšie. Má širokú škálu využitia, preto včelí peľ neváhajte zaradiť ho do svojho jedálnička.

Nutričná hodnota – včelí peľ (100g)

KJ – 1 291,5 Kcal – 315 Bielkoviny – 25 g Sacharidy – 34 g Tuk -5,9 g

Účinky včelieho peľu pri chudnutí

Je vysoký predpoklad, že ak sa dodržujú zásady zdravého životného štýlu, tak včelí peľ vo výraznej miere môže pomôcť pri chudnutí a následnému udržaní váhy.

Kedy je správny čas začať s diétou s včelím peľom? Ešte DNES!

 Jednou z jeho dôlezitých vlastností je, že má vysokú energetickú hodnotu, preto je obľúbeným doplnkom športovcov, vďaka ktorému viac cvičia. 
Je môžné ho konzumovať na viacero spôsobov. Ideálne jedna čajová lyžicka peľu denne. (1 lyžička obsahuje 5 g peľu, polievková lyžica 15 g peľu). Najlepšie 15 minút pred jedlom. Buď čistý, alebo zamiešaný do jogurtu či šalátu. Dokonca si na svoje prídu aj milovníci sladkého, stačí ho zmiešať s medom a ovocím (ideálne s banánom, s kivi, či čučoriedkami). Vďaka tomu sa zbavíme kíl rýchlo, ale hlavne zdravo a udržíme sa v tej najlepšej forme.Konzumácia je možná po dobu jedného mesiaca. Následne je nevyhnutná týždňová prestávka. A cyklus je možné opakovať počas celého roka. Neodporúča sa užívanie včelieho peľu na noc alebo neskoro večer.

 

Tip na záver

Pokiaľ ste rozhodnutí pre užívanie včelieho peľu, je potrebné dbať na jeho kvalitu. Môžte si ho pokojne objednať na tejto stránke (web, alebo eshop), ktorý je priamo od včelára a je skutočne kvalitný.

 

 

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach.